Маратон 2014

УЧЕСНИЦИ И РЕЗУЛТАТИ

ЖЕНИ
ЖEНИ
ОСВОЕНОМЕСТО st.br. Име и Презиме Год. На раѓање Град, Држава клуб Резултат
1 52 Ана Суботиќ 1983 Ivawica,Србија AK Javor 2:03:54
2 66 Каталин Гарами 1979 Дебрецен,Унгарија 2:07:55
3 45 Росица Костова 1981 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 2:29:43
4 51 Марија Стојановска 1995 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 2:43:04
5 48 Адријана Попарсова 1990 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 2:44:10
6 38 Тања Стојановски 1982 Белград, Србија АК ДЕЛТА 2:44:22
7 54 Рената Соколовска 1998 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 2:45:09
8 11 Јована Целеска 1990 Охрид,Македонија АК ОХРИД 3:00:30
9 136 Виолета Велкоска 1975 Скопје,Македонија 3:04:35
10 2 Тања Вељановска 1987 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 3:11:50
11 27 Санела Јанковиќ 1980 Belgrad,Srbija 3:56:10
12 71 Маја Ѓорѓеска 1988 Тетово,Македонија 3:56:48
13 61 Драгана Маринковиќ 1984 Србија АК Косово Поље
МАЖИ
Osvoeno mesto st.br. Ime I Prezime god. Na ra|awe Град, Држава клуб rezultat
1 64 Лајош Берец 1979 Дебрецен,Унгарија 01:42:28
2 58 Велимир Бојовиќ 1985 Србија AK Leposavi} 01:48:56
3 34 Саша Столиќ 1981 Србија 01:49:10
4 65 Тамаш Богос 1980 Дебрецен,Унгарија 01:49:32
5 47 Kokan Ajanovski 1982 Скопје,Македонија Евроинс Школа 01:55:06
6 42 Трпе Мартиноски 1965 Скопје,Македонија АК Вардар 02:04:53
7 12 Петре Зафировски 1994 Скопје,Македонија АК Вардар 02:05:05
8 116 Добре Кузмановски 1978 АРМ 02:06:20
9 55 Митко Костов 1983 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 02:08:12
10 118 Игор Цветановски 1981 АРМ 02:08:46
11 239 Александар Нешевски 1978 Србија АК Лепосавиќ 02:09:37
12 224 Игор Митревски 1978 Скопје,Македонија Евроинс Школa 02:10:00
13 49 Сашо Јаковлески 1986 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 02:12:39
14 123 Жан Тосев 1991 АРМ 02:14:17
15 8 Дарко Поп Ацев 1986 Skopje,Македонија 02:14:24
16 190 Sr|an Milo{evski 1976 Veles AK Izgrev 02:16:33
17 50 Анастас Гечев 1983 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 02:23:19
18 127 Предраг Белински 1978 АРМ 02:23:44
19 10 Михајло Трајкоски 1990 Skopje,Македонија АК ДЕЛТА 02:25:21
20 19 Фикрет Демири 1970 Косово АК Приштина 02:26:38
21 29 Хамим Цилафи 1981 Македонија ARM 02:28:16
22 154 Кристијан Ристовски 1981 Скопје,Македонија АК Работнички 02:28:45
23 67 Aleksandar Kirkovski 1985 Skopje,Македонија AK DELTA 02:31:30
24 110 Gazmend Shehu 1960 Tirana,Albanija Маратон Тирана 02:32:40
25 68 Dejan Todevski 1991 Skopje,Македонија ПК Македон 02:35:05
26 26 Адем Селмани 1967 Тетово,Македонија АК Љуботен 02:36:52
27 1 Jovan Traj~eski 1955 Ohrid,Makedonija 02:37:22
28 9 Борче Милосковски 1968 Македонија 02:40:21
29 13 Даниел Иојану 1997 Македонија АК ДЕЛТА 02:40:21
30 6 Bo`idar ^au{oski 1991 Prilep, Makedonija 02:40:32
31 35 Слободан Леонтијевиќ 1977 Србија Maraton Mira 02:42:15
32 63 Кирил Стефановски 1989 Македонија AK Rabotni~ki 02:43:05
33 152 Жарко Манев 1979 Скопје,Македонија 02:47:24
34 145 Васе Јанакиев 1970 АРМ 02:50:45
35 39 Драгутин Крстајиќ 1968 Србија АК Звезда 02:50:47
36 56 Климент Лазаревски 1998 Охрид,Македонија АК ОХРИД 02:53:30
37 7 Кристијан Радески 1991 Makedonski Brod Makedonija 02:53:48
38 5 Перо Тодоровски 1973 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 02:54:59
39 151 Ranko Srbakoski 1987 Vev~ani 02:57:20
40 69 Спасе Каланоски 1998 Вевчани,Македонија 02:58:48
41 20 Трајан Целески 1989 Охрид,Македонија 03:00:30
42 31 Флоријан Разесбергер 1977 Avstrija 03:01:45
43 44 Славко Симоноски 1956 Охрид,Македонија 03:03:45
44 36 Игор Зезоски 1973 Скопје,Македонија 03:04:10
45 22 Николче Тасески 1975 Ohrid,Makedonija Bel Mercedes 03:06:40
46 59 Наум Пуроски 1973 Струга,Македонија 03:09:00
47 109 Bogumil Zielinska 1963 Poland 03:09:23
48 53 Ненад Костадиноски 1996 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 03:09:30
49 43 Брајан Стоут 1978 Америка АК ДЕЛТА 03:09:55
50 411 Борис Кривошеев 1972 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 03:10:25
51 72 Здравко Дејановиќ 1965 Скопје,Македонија 03:11:00
52 3 Кире Науnчески 1961 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 03:11:50
53 32 Љупчо Врангелоски 1957 Струга,Македонија 03:17:50
54 23 Христијан Зафировски 1997 Охрид,Македонија 03:18:55
55 41 Milчo Mackoski 1951 Sidnej,Avstarlija 03:19:00
56 21 Дејан Трајкоски 1982 Македонија 03:19:52
57 62 Марјан Љушев 1958 Охрид,Македонија 03:24:59
58 160 Jaco Weststrate 1971 Denhaag, Netherlands 03:27:40
59 150 Spartak Muka 1947 Tirana,Albanija Маратон Тирана 03:33:18
60 119 Mevlut Mishova 1953 Tirana,Albanija Маратон Тирана 03:35:30
61 149 Gilman Drishti 1953 Tirana,Albanija Маратон Тирана 03:35:30
62 57 Гордан Трајковски 1973 Скопје,Македонија АК ДЕЛТА 03:50:09
63 95 Karl Kallinger 1949 Dorsten, Germany 03:57:00
64 210 Борис Танасковски 1971 Скопје,Македонија 03:58:12
65 70 Sotir Kirjaki 1946 Tirana,Albanija Маратон Тирана 04:03:16
76 33 Матјаж Реговец 1965 Словенија